Утилізаційний збір Журнал «Головбух»

Наша компанія прийняла шасі в якості давальницької сировини, ми справили роботи і передали назад замовнику, виставивши акт і при цьому заплатили утилізаційний збір і випустили ПТС, де виробником стоїть наша компанія

69 12 січня 2016

Наша компанія прийняла шасі в якості давальницької сировини, ми справили роботи і передали назад замовнику, виставивши акт і при цьому заплатили утилізаційний збір і випустили ПТС, де виробником стоїть наша компанія. Питання – чи можемо ми прийняти до витраті НУ утилізаційний збір, адже компанія замовник не зможе сплатити утилізаційний збір.

За кожне колісний транспортний засіб (шасі), виготовлене в Росії, сплачується утилізаційний збір (ст. 24.1 Федерального закону від 24 червня 1998 року № 89-ФЗ, далі – Закон № 89-ФЗ).

Відповідає Любов Котова,

начальник відділу нормативно-правового регулювання страхових внесків департаменту податкової і митної політики Мінфіну Росії

«Тепер на титульному аркуші розрахунку є поля «Код за КВЕД», «Чисельність працюючих інвалідів», «Чисельність працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та небезпечними факторами». Раніше ці дані ви вказували в розділі II. У новій формі звіту немає жодного розділу I, ні розділу II. Замість них шість таблиць. Як їх заповнити? Читайте рекомендації. Там же ви знайдете готовий приклад розрахунку.»

Платниками утилізаційного збору визнаються особи, які (п. 3 ст. 24.1 Закону № 89-ФЗ) виготовляють транспортні їх на території РФ.

Ваша організація може врахувати утилізаційний збір, так як Ви платите такий збір виробник (виходячи з тексту Вашого питання), тобто в силу законодавства.

При розрахунку податку на прибуток утилізаційний збір потрібно враховувати як інші витрати, пов’язані з виробництвом і реалізацією (підп. 49 п. 1 ст. 264 Податкового кодексу РФ). Таку думку фахівці Мінфіну Росії висловили в листі від 12 березня 2014 р. № 03-03-10/10650.

Обгрунтування даної позиції наведено нижче в матеріалах Системи Головбух

Стаття:Утилізаційний збір: врахуйте особливості

утилізаційний збір: врахуйте особливості

М. Р. Воропаєва, заступник головного бухгалтера ЗАТ «Дормаш»

Суми утилізаційного збору при розрахунку податку на прибуток враховуються у складі витрат у тому звітному періоді, в якому виникає обов’язок по сплаті збору*. Є й інші нюанси.

Збір сплачується не завжди

За кожне колісний транспортний засіб (шасі), що ввозиться на митну територію РФ або виготовлене в Росії, сплачується утилізаційний збір (ст. 24.1 Федерального закону від 24 червня 1998 року № 89-ФЗ, далі –Закон № 89-ФЗ ).* Правила його стягування, обчислення, сплати (далі – Правила ), а також розміри встановлені постановою Уряду РФ від 26 грудня 2013 р. № 1291. Цим же документом затверджено перелік видів колісних транспортних засобів та шасі, щодо яких застосовується утилізаційний збір.

У пункті 6 статті 24.1 Закону № 89-ФЗ перераховані випадки, коли збір платити не потрібно.

Наприклад, якщо колісний транспортний засіб старше 30 років і не призначене для комерційних перевезень пасажирів і вантажів.

Перелік такого транспорту теж встановлений постановою № 1291 .

У зв’язку з набранням чинності поправок, внесених Федеральним законом від 21 жовтня 2013 р. № 278-ФЗ. з 1 січня 2014 року список пільгових транспортних засобів значно зменшився.

Платниками утилізаційного збору визнаються особи, які (п. 3 ст. 24.1 Закону № 89-ФЗ ):

  • ввозять транспортні засоби в РФ;
  • виробляють їх на території РФ;
  • придбали транспорт в РФ в осіб, які не сплатили збір.*

При ввезенні транспортних засобів в РФ утилізаційний збір стягує Федеральна митна служба. В інших випадках цей обов’язок покладається на податківців (п. 3. 4 Правил).

Потрібно представити розрахунок

Утилізаційний збір розраховується і сплачується підприємством самостійно.

Протягом трьох робочих днів з дня перерахування коштів компанія повинна подати до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням розрахунок суми збору. Рекомендована форма розрахунку наведена в листі ФНС Росії від 25 грудня 2013 р. № ГД-4-3/23318@ .

Крім того, з 1 липня 2014 року розрахунок потрібно здавати в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку (лист ФНС Росії від 22 січня 2014 р. № ГД-4-3/749 ).

До розрахунку додаються наступні документи:*

  • бланки паспортів (дублікати), видані на транспортні засоби, щодо яких стягується утилізаційний збір;
  • сертифікати відповідності чи декларації про відповідність;
  • свідоцтва про безпеку конструкції транспортного засобу або копії висновків технічних експертиз;
  • копії товаросупровідних документів (при наявності);
  • документи, що підтверджують придбання транспортного засобу на території РФ, якщо воно було куплено без сплати утилізаційного збору;
  • копії платіжних документів про сплату збору;
  • копія документа, що підтверджує повноваження представника платника.

Після перевірки розрахунку суми збору та його сплати податківці проставляють на бланках паспортів спеціальну позначку і повертає їх компанії. Аналогічну відмітку в ПТС роблять митники ( п. 11-13 Правил ).

Як врахувати у витратах

У бухгалтерському обліку розрахунки по сплаті утилізаційного збору слід відображати на рахунку 76 «Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами», а не на рахунку 68 «Розрахунки з податків і зборів». Пояснюється це тим, що даний платіж не відповідає поняттю збору, наведеному в статті 8 Податкового кодексу РФ, і не має обов’язковими елементами оподаткування (лист ФНС Росії від 19 липня 2013 р. № ОД-18-3/810@ ).*

Суми утилізаційного збору включаються до складу витрат у період, коли виникла обов’язок його сплати в бюджет. Це пояснюється тим, що він не є податковим платежем.

При розрахунку податку на прибуток утилізаційний збір потрібно враховувати як інші витрати, пов’язані з виробництвом і реалізацією (підп. 49 п. 1 ст. 264 Податкового кодексу РФ ). Таку думку фахівці Мінфіну Росії висловили в листі від 12 березня 2014 р. № 03-03-10/10650. При цьому фінансисти вважають, що датою нарахування утилізаційного збору визнається день, коли виникла обов’язок його сплати в бюджет.*

Чиновники пояснюють свою позицію тим, що згідно з пунктом 1 і підпунктом 1 пункту 7 статті 272 Податкового кодексу РФ витрати відображаються в тому звітному періоді, до якого вони відносяться. Найбільші виробники, наприклад, повинні сплатити утилізаційний збір протягом 45 календарних днів, наступних за кварталом, в якому представлений розрахунок. Отже, стверджують фінансисти, підприємство має право врахувати його у витрати в тому звітному періоді, в якому виникає обов’язок по його сплаті.

ЖУРНАЛ «ОБЛІК У ВИРОБНИЦТВІ», № 5, ТРАВЕНЬ 2014

Утилізаційний збір Журнал «Головбух»

Залишити відповідь