Платять за розмитнення автомобілів учасники АТО? Голос України

Платять за розмитнення автомобілів учасники АТО

Платять за розмитнення автомобілів учасники АТО?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push();

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push();

В кінці минулого року засоби масової інформації почали поширювати чутки, нібито учасникам АТО дозволили ввозити автомобілі з-за кордону за зниженими цінами. Чи відповідає ця інформація дійсності, і які платежі сплачують учасники АТО при розмитненні автомобілів?

У переліку пільг для учасників бойових дій, визначених у ст. 12 Закону Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, відсутня можливість розмитнення автомобілів за зниженими ставками. Зараз бійці платять податки за ввезення авто в Україну на тому ж рівні, що й інші українці. Ажіотаж навколо цього питання обумовлений обговоренням законодавчих ініціатив і спробами влади піти назустріч учасникам АТО, намагаючись зробити покупку авто з-за кордону для цієї категорії громадян більш доступною.

На сьогоднішній день в парламенті зареєстровано кілька законопроектів, спрямованих на здешевлення ввезення автомобілів в Україну. Так, наприклад, законопроектом №2446а пропонується передбачити можливість разового ввезення на митну територію України одного транспортного засобу для особистого користування без сплати мита учасниками АТО. Однак скасування десятивідсоткового митного платежу не відіграє значної ролі при формуванні ціни автомобіля, до того ж вказаним законопроектом не передбачено внесення змін в Податковий кодекс. Тому акцизний збір (варіюється в залежності від об’єму двигуна) і ПДВ (20%) залишаються, саме вони складають основну частину платежів при розмитненні. Крім того, законопроектом визначено, що звільняються від сплати мита лише ті учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції. Юристи відзначають, що таке штучне розділення категорій учасників бойових дій носить дискримінаційний характер, адже не зрозуміло, чому законопроект не охоплює афганців, ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій.

Наприкінці минулого року депутати зареєстрували законопроект №3251, яким пропонується внести зміни до підрозділу 5 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України тимчасово, до 31 грудня 2017 року знизити ставки акцизного збору на вживані транспортні засоби, які ввозяться з-за кордону. Мова йде про автомобілі не старше 5-6 років. 12 квітня 2016 року зазначений законопроект був підтриманий депутатами, для набуття ним статусу закону документ необхідно повторно розглянути і проголосувати. Доцільність прийняття цього законопроекту фахівці оцінюють по-різному, зокрема основним позитивом є зменшення цін на вживані авто з-за кордону, до негативу відносять, наприклад, можливе падіння обсягів продажів на ринку нових автомобілів.

Крім того, з метою стимулювання розвитку ринку вживаних автомобілів, 12 квітня 2016 року був прийнятий закон про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України. Запропоновані новації спрямовані на запровадження справедливого застосування податку на додану вартість до операцій на ринку вживаних автомобілів. Крім того, розширюється коло суб’єктів, які можуть залучатися до операцій купівлі-продажу таких автомобілів із застосуванням спеціального правила визначення бази оподаткування.

Таким чином, на сьогоднішній день у чинному законодавстві не передбачена можливість платежів для учасників АТО при розмитненні машин за зниженими ставками. Депутатські ініціативи залишаються поки що на рівні законопроектів.

Платять за розмитнення автомобілів учасники АТО? Голос України

Останнім часом в мережі Інтернет почали з’являтися матеріали з посиланням на Голос України. Насправді наше видання до цієї псевдожурналистике не має ніякого відношення.
У зв’язку з цим прохання: перед тим, як приймати все на віру, заходьте на сайт golos.com.ua і все ретельно перевіряйте!

Платять за розмитнення автомобілів учасники АТО? Голос України

Платять за розмитнення автомобілів учасники АТО? Голос України

Інформація, розміщена на сайті golos.com.ua, є власністю редакції газети Голос України. Будь-який передрук чи будь-яке інше поширення зазначеної інформації здійснюється за попередньої згоди керівництва редакції.
Під час цитування інформації, розміщеної на сайті, посилання на газету Голос України обов’язкове. Всі права захищені.
© 2009-2017

Залишити відповідь